Copiosis Nový Bor

Z Wikisdílení
Přejít na: navigace, hledáníTento projekt se zabývá vytvořením komunity založené na bezpeněžním ekonomickém systému Copiosis primárně ve městě Nový Bor a okolí. Přijímáme však i zboží a služby z větší dálky. Musí však být dostatečně prokazatelné, že byla transakce opravdu provedena, stejně jako u všech transakcí v Copiosis. Toto ověřuje výhradně zakladatel skupiny Michal Mauser.

Komunita využívá vlastní neoficiální zjednodušenou implementaci systému Copiosis, jejíž vývoj je popsán zde a je volně dostupná včetně zdrojových kódů. Není tedy problém založit si skupinu vlastní. Dokonce to přímo podporuji a aktivně hledám nové zájemce o nasazení v rámci podpory lokalizace produkce. Pouze ji v rámci bezpečnosti nedoporučuji vystavovat na internet.

Od původní pouze textové varianty bylo upuštěno a software se nyní ovládá přes webový prohlížeč, což je popsané v předešlém odkaze do fóra. Vstup proměnných do vzorce pro ocenění produktů a služeb je konzultován s důvěryhodnými osobami, ale vyhrazuji si poslední slovo. Naopak jsou potom výstupy pro kontrolu transakcí, produktů a uživatelů transparentní (oddělovač buněk je středník).

Většina z téměř 50 transakcí jsou plodiny ze zahrad a různá práce.

Můžete-li komunitě něco nabídnout a chcete se přidat, kontaktujte mě prosím na michal.mauser (a) zeitgeistmovement.cz.