Hlavní strana

Z Wikisdílení
Toto je schválená revize této stránky, a zároveň nejnovější.
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Platforma pro neomezenou spolupráci lidí pomoci sémantické wiki (SMW)

Tato platforma má za úkol vytvořit tolik žádanou a stovkami samostatných komunit hledanou pracovní a komunikační platformu pro jejich jakékoliv projekty a v jakémkoliv počtu zapojených lidí.

Veškeré dosavadní pokusy řešit tuto věc skrze Google, Facebook apod. produkty lidem nevyhovují, jsou pro ně nedostatečné a hlavně nemají svou plnou kontrolu nad tím, co mohou zveřejnit, jakým způsobem a zda-li jim po x letech práce jejich činnost a hlavně ty roky práce na nějakém obsahu, prostě během chvilky nezlikviduje "velký bratr" či nějaký státní úředník apod.

Proto přinášíme plně svobodné open source řešení této věci v podobě sémantické wiki (dále už jen SMW).

Pro ty kteří vůbec nevědí o co jde, je nejlepší prezentovat možnosti a schopnosti tohoto systému spolupráce neomezeného počtu lidí přímo na příkladech, které jsou jednoduše pochopitelné a díky tomu, že dané komunity už tímto způsobem svůj "projekt" či problém takto vyřešili, nebo stále vylepšují v mnoha oblastech lidské činnosti, tak si můžete sami ověřit, jak jednoduchá ta tvorba přes SMW opravdu je.

Máme motto, že:

"Přispět do této pracovní platformy zvládne i obyčejná uklízečka, která zvládne ovládat myš a klávesnici. Vše ostatní potřebné pro její práci v komunitě, ji už připraví zase jiní lidé v komunitě. Každý přispívá tím, co skutečně umí a zbytek už mu zajistí práce jiných lidí v komunitě."


Funkční příklady wiki - krátký výběr zajímavých využití SMW už v praxi


Podrobnému popisu pro ty, kteří chtěli o této věci vědět více nabízíme spolupráci formou jednak nápovědy, která bude postupně doplňována, tak především pomocí rychlé prezentace tzv. "na živo" přes net. Ale doporučujeme si přečíst těch pár odstavců nápovědy, protože následná prezentace naživo bude mít mnohem lepší kvalitu, než když musíme navzájem ztrácet čas něčím, co si každý může v klidu a kdykoliv nastudovat předem. Jsme schopni nabídnout ukázku řešení a využití SMW přímo pro Vaše potřeby v komunitě. Byť to bude naprosto to samé, co už si můžete vysledovat i na těch výše uvedených příkladech využití v praxi. Ale chápeme, že jde o novou věc, kde konkrétní příklad využití ve Vaší komunitě dokáže ten začátek nakopnout mnohem více, než i ty celkem jasné příklady, které jsme pro Vás vybrali jako vzory.

Ale nezůstane jen u toho, protože SMW má mnohem více nástrojů a funkcí, které nemá k dispozici žádný jiný volně dostupný nástroj pro spolupráci lidí a toto bude součástí vysvětlení té případné prezentace, o kterou je možné požádat zde na této stránce
Tvořte projekty, návody, dokumentace, ale sepište i své teorie a praktické zkušenosti. Nastavte si mnoho parametrů, podle kterých lze Vámi sesbírané/sepsané informace vyhledávat a filtrovat nebo založte parametry vlastní.

Tato Wiki slouží primárně pro kolektivní tvorbu a sdílení informací formou projektů. Při založení projektu je k dispozici pro vyplnění formulář, který umožní strojové zpracování dat a tím pádem komplexní vyhledávání a statistiku. Například je zde možné vyhledat všechny projekty, které jsou právě rozpracované, hledají pomoc, mají určité hodnocení a jsou z konkrétního oboru a složitosti zároveň. Tato vyhledávání mohou tvořit sami uživatelé. Na stránkách/projektech, které zde vytvoříte, máte právo odsouhlasovat změny ostatních uživatelů. Ostatní mají ovšem právo Vaše stránky kopírovat a dále rozvíjet, viz práva.

Další informace najdete zde.

Začínáme

  • Seznamy projektů a vyhledávání.
  • Založení nového projektu provedete na následující stránce.
  • Obsah této Wiki je roztříděn do následujících kategorií.