Wikisdílení:Wikisdílení: Porovnání verzí

Z Wikisdílení
Přejít na: navigace, hledání
(doplnění)
m (upresneni)
 
Řádka 7: Řádka 7:
 
Na stránkách/projektech, které zde vytvoříte, máte právo odsouhlasovat změny ostatních uživatelů. Ostatní mají ovšem právo Vaše stránky kopírovat a dále rozvíjet, viz [http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/cz/ práva].
 
Na stránkách/projektech, které zde vytvoříte, máte právo odsouhlasovat změny ostatních uživatelů. Ostatní mají ovšem právo Vaše stránky kopírovat a dále rozvíjet, viz [http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/cz/ práva].
  
Wiki je postavena na softwaru Mediawiki a rozšíření [https://www.semantic-mediawiki.org/wiki/Help:Introduction_to_Semantic_MediaWiki Semantic MediaWiki], které je klíčové pro zavedení [https://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%A9mantick%C3%BD_web webu budoucnosti], kde pomocí správného strojového označení dat uživatel najde okamžitě vše a bez reklam. Budete moci využít kategorie věcí, které nenajdete ani na nejlepších specializovaných webech a obchodech. Například nechat si vypsat všechny minipočítače, které mají wifi a zároveň audio konektor, a to na celém trhu, ne pouze jedné stránce :-) Budoucnost začíná právě zde a s Vámi.  
+
Wiki je postavena na softwaru [http://www.mediawiki.org/ MediaWiki] a rozšíření [https://www.semantic-mediawiki.org/wiki/Help:Introduction_to_Semantic_MediaWiki Semantic MediaWiki], které je klíčové pro zavedení [https://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%A9mantick%C3%BD_web webu budoucnosti], kde pomocí správného strojového označení dat uživatel najde okamžitě vše a bez reklam. Technologie umožňuje využít kategorie věcí, které nenajdete ani na nejlepších specializovaných webech a obchodech, protože si je sami vytvoříte. Například nechat si vypsat všechny minipočítače, které mají wifi a zároveň audio konektor, a to na celém trhu, ne pouze jedné stránce :-) Budoucnost začíná právě zde a s Vámi.  
  
  

Aktuální verze z 20. 1. 2016, 21:00

Tvořte projekty, návody, dokumentace, ale sepište i své teorie a praktické zkušenosti. Nastavte si mnoho parametrů, podle kterých lze vyhledávat a filtrovat nebo založte parametry vlastní.

Pokud máte pocit, že Vaše informace mohou být někomu prospěšné a máte zájem o zvýšení vzdělání, transparentnosti a kvality života pro všechny, tak jste na správném místě. V dnešní době je nutné šířit informace svobodně, jelikož systémové tendence ke specializaci a centralizaci všech procesů vedou k jednoznačné degradaci lidského druhu, který by naopak měl směřovat ke kreativnímu spojování mezioborových myšlenek a oproštění se od monotónní a nesmyslné práce, kterou za nás mohou udělat stroje.

Tato Wiki slouží primárně pro kolektivní tvorbu a sdílení informací formou projektů. Při založení projektu je k dispozici pro vyplnění formulář, který umožní strojové zpracování dat a tím pádem komplexní vyhledávání a statistiku. Například je zde možné vyhledat všechny projekty, které jsou právě rozpracované, hledají pomoc, mají určité hodnocení a jsou z konkrétního oboru a složitosti zároveň. Tato vyhledávání mohou tvořit sami uživatelé. Na stránkách/projektech, které zde vytvoříte, máte právo odsouhlasovat změny ostatních uživatelů. Ostatní mají ovšem právo Vaše stránky kopírovat a dále rozvíjet, viz práva.

Wiki je postavena na softwaru MediaWiki a rozšíření Semantic MediaWiki, které je klíčové pro zavedení webu budoucnosti, kde pomocí správného strojového označení dat uživatel najde okamžitě vše a bez reklam. Technologie umožňuje využít kategorie věcí, které nenajdete ani na nejlepších specializovaných webech a obchodech, protože si je sami vytvoříte. Například nechat si vypsat všechny minipočítače, které mají wifi a zároveň audio konektor, a to na celém trhu, ne pouze jedné stránce :-) Budoucnost začíná právě zde a s Vámi.


Jedná se o testovací verzi s omezenými, avšak dostatečnými možnostmi pro smysluplné používání. Na nové verzi se průběžně pracuje. Diskuse budou po úvodním vyladění chyb dostupné na InterFóru.

Na spolupráci s Vámi se těší autoři Michal Mauser a Petr Holý.

V případě dotazů se obraťte na adresu michal.mauser@zeitgeistmovement.cz