Svobodný domov z.s.

Z Wikisdílení
Přejít na: navigace, hledání


Ghost-Stories.jpg
Začněme tam, kde jsme udělali chybu

Tábořiště

Svobodný domov znamená, že už nemusíš přemýšlet nad tím, že tě někdo vyžene z pozemku, pokud si postavíš stan, nebo si uděláš ohýnek.

Vykoupíme pozemky po celé zemi a ty budeš moci tábořit na našem společném. Ano, možností bude více a vše záleží na naší další aktivitě. Možná někdo z nás udělá lavičku, možná někdo udělá přístřešek, možná někdo zasadí keř, či strom. Vše je možné, pokud to bude v souladu s přírodními zákony. Žádné jiné zákony tady nepotřebujeme.

Cílem je, aby osad bylo tolik, aby se dalo za jeden den pěšky přejít z jedné do druhé. Prakticky to znamená asi 20km. Některé budou blíže a některé dále, ale bude se dát určitě naplánovat trasa, která bude odpovídat tvé kondici.

Toto je základ, aby člověk mohl svobodně přijít na neutrální půdu a tam být propojen s čím jen chce.

Osada

Pokud ti toto nestačí a jsi aktivní tvůrce svého života, máš možnost se realizovat a pokusit se o trvalejší osídlení nového prostoru.

Udělej si třeba zahrádku, postav zahradní domek, nebo vytvoř dílničku. Pokud dovedeš nekomerčně tvořit a všechno, co vytvoříš zůstane v prostoru svobodného domova, budeš určitě inspirací pro další podobně smýšlející lidské bytosti.

Domov

Pokud se sžiješ s prostorem a komunitou, trvale osídlíš prostor a odloučíš se od systému, stane se osada tvým svobodným domovem.

A kam až by se to dalo dovést?

Ano, až tam, kam v hloubi duše chceš být. Možná, také musíš ještě projít nějakými klikatými cestičkami, ale tento projekt poroste s námi a my s ním. Jediné, co ti můžeme slíbit je, že nemáš vůbec žádnou jistotu ničeho, a tak to má být..

Pokud už je to pro tebe dostatečně bláznivé, přidej se k nám a staň se členem

Jsme zapsaný ve spolkovém rejstříku

Tady jsou naše stanovy

Transparentní účet č. 2102062914/2010