Svobodný domov z.s.

Z Wikisdílení
Verze z 17. 10. 2021, 17:15; Bohumír Bročko (diskuse | příspěvky)

Přejít na: navigace, hledání

Svobodný domov

Svobodný domov znamená, že už nemusíš přemýšlet nad tím, že tě někdo vyžene z pozemku, pokud si postavíš stan, nebo si uděláš ohýnek.

Vykoupíme pozemky po celé zemi a ty budeš moci tábořit na našem společném. Ano, možností bude více a vše záleží na naší další aktivitě. Možná někdo z nás udělá lavičku, možná někdo udělá přístřešek, možná někdo zasadí keř, či strom. Vše je možné, pokud to bude v souladu s přírodními zákony. Žádné jiné zákony tady nepotřebujeme.

Cílem je, aby osad bylo tolik, aby se dalo za jeden den pěšky přejít z jedné do druhé. Prakticky to znamená asi 20km. Některé budou blíže a některé dále, ale bude se dát určitě naplánovat trasa, která bude odpovídat tvé kondici.

Toto je základ, aby člověk mohl svobodně přijít na neutrální půdu a tam být propojen s čím jen chce.


Pokud ti toto nestačí a jsi aktivní tvůrce svého života, máš možnost se realizovat a pokusit se o trvalejší osídlení nového prostoru.

Udělej si třeba zahrádku, postav zahradní domek, nebo vytvoř dílničku. Pokud dovedeš nekomerčně tvořit a všechno, co vytvoříš zůstane v prostoru svobodného domova, budeš určitě inspirací pro další podobně smýšlející lidské bytosti.