Diskuse s uživatelem:Petr Holy

Z Wikisdílení
Přejít na: navigace, hledání

Diskuse s uživatelem:Bohumír Bročko#1

Zdravím,

ano význam diskuse na wiki je hlavně v pracovním modu, protože je to plně propojeno s daným řešeným místem

Podstatné je, že diskutovat s Vámi budou jen ti lidi, kteří vám potřebují něco vysvětlit, upřesnit a domluvit se na řešení. Tzn. má smysl zde dávat (na tuto diskusi) jen takový obsah který:


  • nebude pro uživatele rychlejší prodiskutovat na jiné diskusní platformě nejlépe typu "skupina na Telegramu" apod. a následně zde z této externí diskuse dát jen výsledek
  • nebudou to nesmysly typu "to se mi líbí, dávám ti lajk" alá facebook apod. což jen generuje absolutně nepotřebný balast při práci, tyto potřeby uživatelů se budou řešit u nás mnohem lepší cestou


Doporučuji si nastudovat taky základní kody, jak se běžně edituje text diskuse, aby se na něj dalo odkazovat a každý věděl, kdo na co reaguje apod. https://www.mediawiki.org/wiki/Help:Talk_pages/cs


pokud chcete ale hned pracovat a nestudovat info k této věci, tak stačí dodržet postup, který je sepsan v tomto prvním odstavci : jak vkládat obsah na diskusní stránku


  • Komentáře přidávejte na konec stránky, respektive příslušné části, pokud je stránka rozdělena na víc témat. Pokud odpovídáte na něčí komentář, odsaďte svůj komentář pomocí dvojtečky (:) na začátku řádky (podrobnosti viz níže).


  • U každého příspěvku na diskusní stránce byste se měli podepsat, což můžete snadno udělat pomocí ~~~~ – namísto vlnovek bude automaticky vloženo vaše uživatelské jméno a čas.


  • Pokud nemáte vlastní uživatelský účet, případně pokud ho máte, ale nejste přihlášeni, zobrazí se v podpisu jen IP adresa vašeho počítače.


A mimo jiné, když editujete obsah jakékoliv stránky, pak nad oknem editace jsou nástroje, které použivejte (podpis apod.) a ze začátku určitě "ukázat náhled" abyste si mohl nejdříve opravit v přirozeném pohledu na stránku chyby apod.Tady máte příklad jak vypadá diskuse pod nějakým článkem, tj. její struktura Příklad diskuse a podobné to bude i na vaší uživatelské stránce, a nebojte ono se to všechno postupně naučíte, když uvidíte, že to má smysl --Petr Holy (diskuse) 20. 10. 2021, 10:22 (CEST)

* takto by například vypadala editace mého dalšího vstupu na této vaší diskusní stránce --Petr Holy (diskuse) 20. 10. 2021, 10:22 (CEST)

Další téma