Copiosis Nový Bor: Porovnání verzí

Z Wikisdílení
Přejít na: navigace, hledání
(založení)
 
Řádka 18: Řádka 18:
 
|projekt dokončen=Ne
 
|projekt dokončen=Ne
 
}}
 
}}
 +
 +
Tento projekt se zabývá vytvořením komunity založené na bezpeněžním ekonomickém systému [https://www.duchdoby.cz/copiosis-cesta-ke-zdrojove-ekonomice-zaklady-cisteho-prinosu/ Copiosis] primárně ve městě [https://cs.wikipedia.org/wiki/Nov%C3%BD_Bor Nový Bor] a okolí. Přijímáme však i zboží a služby z větší dálky. Musí však být dostatečně prokazatelné, že byla transakce opravdu provedena, stejně jako u všech transakcí v Copiosis. Toto ověřuje '''výhradně''' zakladatel skupiny [https://skatulkovac.sebesdileni.cz/index.php?title=Michal_Mauser Michal Mauser].
 +
 +
Komunita využívá vlastní neoficiální zjednodušenou implementaci systému Copiosis, jejíž vývoj je publikován [https://forum.sebesdileni.cz/viewtopic.php?f=54&t=360 zde] a je volně dostupná včetně zdrojových kódů. '''Není tedy problém založit si skupinu vlastní.''' Dokonce to přímo podporuji a aktivně hledám nové zájemce o nasazení v rámci podpory lokalizace produkce. Pouze ji v rámci bezpečnosti nedoporučuji vystavovat na internet.
 +
 +
Od původní pouze textové varianty bylo upuštěno a software se nyní ovládá přes webový prohlížeč, což je popsané v předešlém odkaze do fóra. Vstup proměnných do vzorce pro ocenění produktů a služeb je konzultován s důvěryhodnými osobami, ale vyhrazuji si poslední slovo. Naopak jsou potom výstupy pro kontrolu [//wiki.sila-sdileni.cz/copiosis/transfers.csv transakcí], [//wiki.sila-sdileni.cz/copiosis/products.csv produktů] a [//wiki.sila-sdileni.cz/copiosis/users.csv uživatelů] transparentní.
 +
 +
Můžete-li komunitě něco nabídnout a chcete se přidat, kontaktujte mě prosím na '''michal.mauser (a) zeitgeistmovement.cz'''.

Verze z 21. 8. 2018, 16:38


Tento projekt se zabývá vytvořením komunity založené na bezpeněžním ekonomickém systému Copiosis primárně ve městě Nový Bor a okolí. Přijímáme však i zboží a služby z větší dálky. Musí však být dostatečně prokazatelné, že byla transakce opravdu provedena, stejně jako u všech transakcí v Copiosis. Toto ověřuje výhradně zakladatel skupiny Michal Mauser.

Komunita využívá vlastní neoficiální zjednodušenou implementaci systému Copiosis, jejíž vývoj je publikován zde a je volně dostupná včetně zdrojových kódů. Není tedy problém založit si skupinu vlastní. Dokonce to přímo podporuji a aktivně hledám nové zájemce o nasazení v rámci podpory lokalizace produkce. Pouze ji v rámci bezpečnosti nedoporučuji vystavovat na internet.

Od původní pouze textové varianty bylo upuštěno a software se nyní ovládá přes webový prohlížeč, což je popsané v předešlém odkaze do fóra. Vstup proměnných do vzorce pro ocenění produktů a služeb je konzultován s důvěryhodnými osobami, ale vyhrazuji si poslední slovo. Naopak jsou potom výstupy pro kontrolu transakcí, produktů a uživatelů transparentní.

Můžete-li komunitě něco nabídnout a chcete se přidat, kontaktujte mě prosím na michal.mauser (a) zeitgeistmovement.cz.